Логото на Универзитетот Хоџис се користи во Заглавието

Не го наоѓате она што го баравте? Дозволете ни да помогнеме. Едноставно, притиснете едно од копчињата подолу и движете се надолу за да видите список на достапни програми.

Наскоро! Стоматолошка хигиена во Хоџис У. Femaleенски стоматолошки хигенист гледа зраци прекриени со логото и прегледот на Хоџис Херој
слободен

Копија за хигиена на забите

Наскоро! Програмата за стоматолошка хигиена Хоџис ќе го обезбеди образованието потребно за растење во областа на забната хигиена со голема побарувачка! Според „Кариера Онестоп“, се очекува Денталното помагање да порасне 23% до 2026 година во Флорида. Биди меѓу првите. Ако барате кариера што ќе расте заедно со вас,
0
Патеки до сопствеништво на домови понудени од Хоџис Директ. Ако можете да го сонувате, можете да го направите тоа и можеме да помогнеме во нашата работилница за купување дома. Рамка од дрвена куќа на апстрактна позадина со вреќи со пари внатре.
слободен

Патека до сопствеништво на домови

Нови сте за купување куќа? Оваа работилница има сè што ви треба за да направите паметен избор кога правите една од најважните набавки во вашиот живот. Youе ве водиме чекор-по-чекор со сите делови од процесот на купување на домови и ќе ве известиме за важните прашања што треба да ги направите
0
Директна поддршка за професионална обука достапна преку Хоџис Директен. Научете како да се грижите за инвалидите, како што е прикажано со оваа жена која се грижи за постара жена во инвалидска количка.
слободен

Директна поддршка професионалец

Опис на работилницата за директна поддршка (DSP): Со оваа програма за сертификација, ќе добиете обука за обезбедување услуги за директна поддршка за лица со интелектуална попреченост и развојни попречености (како што се аутизам, Даунов синдром и многу други). Receiveе добиете сертификати за виртуелна и обука во живо со овластен професионалец. Ти ќе…
0
Хоџис Директен тренинг за работна сила како што е прикажано од жена на компјутер во училница
слободен

Хоџи Директен

Добредојдовте на HU Direct, Експрес дивизија на Универзитетот Хоџ Универзитетот Хоџис нуди сертификати и дипломи насочени кон работна сила кои се барани во регионот и пошироко. Областите вклучуваат здравствена заштита, технологија, бизнис, менаџмент и финансии. Студентите можат да посетуваат часови на кампусот, на Интернет и преку нашите технолошки подобрени училници (ТЕЦ), што овозможува
0
Основни области на академијата Амазон веб-услуги (AWS) понудени од Хоџи Конект. Апстрактна слика во облак што се поврзува со различни аспекти на компјутерскиот облак со логото на Хоџ Конект.
слободен

Основни фондации на Академијата AWS

Амазон веб-услуги (AWS) Академија Облак фондации е вашиот прв чекор во побарувачката во облак компјутери на AWS.
0
Програмата за стоматолошка помош на Хоџис сега прифаќа резервации за список на чекање. Womanена во сини пилинзи во стоматолошка канцеларија со логото на Хоџис Херојс
слободен

Основи на стоматолошка помош

Аплицирај денес! Програмата Hodges Connect Fundations of Dental Assistant ќе ги обезбеди основите потребни за започнување во полето за стоматолошка помош со голема побарувачка! Според „Кариера Онестоп“, се очекува Денталното помагање да порасне 23% до 2026 година во Флорида. Преглед на програмата Оваа програма е дизајнирана да го запознае новиот coming
0
Воздухопловната едукација сега е достапна од универзитетот Хоџс. Тинејџерско момче облечено како авијатичар со крилја расположено на позадината на зајдисонцето со логото на писмото Хоџис У од долната десна страна.
слободен

Авијација

Станете пилот со нашите БС во интердисциплинарни студии во авијацијата
0
Англиска граматика на Интернет на логото на Универзитетот Хоџ
слободен

Англиска граматика

Добредојдовте на Интернет програмата за граматика на англиски јазик во Хоџис, последователен систем за разбирање на граматичките обрасци на англиски јазик од основни до напредни нивоа на вештини. Нашата авто-интензивна програма е дизајнирана специјално за возрасни кои не зборуваат англиски јазик за да разберат граматика и да зборуваат англиски самоуверено. Стекнете ги потребните вештини во именки, глаголи, реченици,
0
Сертификати за додипломски студии од Универзитетот Хоџс прикажани од жена облечена во ранец во училница со буква HU во горниот десен агол
слободен

Програми за додипломски сертификати

Започнете со вашиот сертификат за додипломски студии На Универзитетот Хоџис Додипломските сертификати од Универзитетот Хоџис се дизајнирани да ви обезбедат курсеви специфични за индустријата потребни за градење на вашите вештини, заобиколувајќи ги основните кредити потребни за вонреден или диплома. Дополнително, нашите сертификати се испорачуваат 100% преку Интернет и ви овозможуваат
0
Франсис Пју Хејс Центар за доживотно учење на логото на Универзитетот Хоџис
слободен

Центар за доживотно учење

Хоџи Поврзете се. Професионално образование и обука за реален живот со реални вештини.
0
Хоџи Поврзете се. Професионално образование и обука што обезбедува реален живот, вештини во реалниот свет - лого
слободен

Хоџи Поврзете се

Хоџи Поврзете се. Професионално образование и обука за реален живот со реални вештини.
0
Супервизор од прва линија во магацин кој ја доби својата обука од Хоџис Конект
слободен

Обука за супервизор од прва линија

Добијте подготвеност во обуката за управување и лидерски вештини што можат да се применат кај супервизор од прва линија со високи перформанси. Бидете клучна врска помеѓу управувањето со луѓето и секојдневното работење на организациите. Вашите надзорни вештини можат да помогнат да се достигнат врвните перформанси на вработените, што потоа доведува до исклучителна услуга за клиентите. Оваа прва линија
0
Студентка по маркетинг од универзитетот Хоџс ги расте своите можности за кариера. Womanена присуствува на семинар за маркетинг со други студенти претставени во позадина
слободен

Современ маркетинг

Научете ефективни техники за маркетинг што ве ставаат пред конкуренцијата.
0
Интердисциплинарни студии е популарна програма понудена на Универзитетот Хоџис. Womanена ја извршува својата ергенска диплома по интердисциплинарни студии преку Интернет, користејќи компјутер во нејзиниот дом.
слободен

Интердисциплинарни студии

Изберете одличен отскочна штица кон вашите идни планови, какви и да се со диплома за интердисциплинарни студии.
0
Здравствена администрација Степени достапни на Универзитетот Хоџ. Насмеана жена со позадина на пределот
слободен

здравството администрација

Научете да ги користите административните вештини и обука за да може персоналот да се фокусира на она што е навистина важно - здравјето на пациентот.
0
Бидете подготвени да им помогнете на луѓето да лекуваат со диплома по здравствени науки на Универзитетот Хоџ
слободен

Програми за здравствени науки

Стекнете вештини и обука за да се фокусирате на грижата за пациентот и истражувањето во здравствените науки.
0
Дигитален дизајн и графика на Универзитетот Хоџс е совршен за сите креативци кои сакаат да создаваат визуелни комуникации. На сликата - среќна русокоса жена што држи кафе на универзитет
слободен

Дигитален дизајн и графика

Користете ги вашите креативни и уметнички вештини со диплома по дигитален дизајн и графика.
0
Асистент студент по физикална терапија, студира на библиотеката на Универзитетот Хоџ
слободен

Помошник за физичка терапија

Асистент на обука за асистент на физикален терапевт CAPTE.
0
Можеби ќе можете да го постигнете следното ниво со вас како ЕМС од Универзитетот Хоџ. Флексибилните распореди му дозволија на овој човек да си игра со својата ќерка и да учи.
слободен

Итни медицински услуги (ЕМС) - Парамедикални програми

Завршете обука за болничари со нашите програми за итни медицински услуги.
0
Sена дипломирала на Универзитетот Хоџс
слободен

BSN

Изберете Хоџис БСН за да ги развиете медицинските вештини што ви се потребни за да успеете од првиот ден
0
Човекот заедно со колегите студенти заработуваат сертификат од Универзитетот Хоџ
слободен

Преглед на програмата за сертификати

Дознајте факти за нашите сертификати и сертификати
0
Womanена која студира за нејзиниот постдипломски сертификат со нејзиниот син додека ја извршува домашната задача.
слободен

Додипломски сертификати

Специјализирани сертификати за постдипломски студии.
0
Универзитетот Хоџс работи за зафатени возрасни кои работат. Womanена што учи по часови покажува дека можете да го вклопите училиштето во вашиот живот!
слободен

Преглед на програми за онлајн диплома

Програми за водечки ранг на Интернет
0
Среќен студент вонреден универзитет Хоџис
слободен

Преглед на вонредни степени

Нема факти за полнење за нашите програми за вонреден степен.
0
Возбудени дипломирани дипломирани студенти на Универзитетот Хоџс
слободен

Преглед на диплома

Факти за нашата работна сила управувана диплома.
0
Магистерски студии по бизнис, советување, сметководство и правни студии од Хоџис У. Успешна дипломирана жена што работи на компјутер.
слободен

Преглед на магистерски студии

Без филер, Програми за магистерски студии за факти од Хоџис У.
0
Translate »