Среќен студент вонреден универзитет Хоџис
категории:
Логото на Универзитетот Хоџис се користи во Заглавието

Изберете универзитет Хоџ за програма за вонреден степен

Првиот чекор често е најтежок за да се направи, па да започнеме денес. Не сум сигурен од каде да започнам? Подолу ќе ги најдете нашите причини без фактори, само-за-факти зошто Хоџис треба да биде вистинскиот универзитет за вас.

Не сте убедени дека дипломата е во вашата иднина?

„Како и многу студенти од Хоџис, и јас започнав со моето високообразовно работење подоцна во животот и морав да балансирам со полно работно време, семејство и колеџ. Затоа Универзитетот Хоџ не само што ги стави потребите на возрасните кои работат во центарот на своите напори да им помогне на еволуирањето на високото образование, туку разви и докажани стратегии за да им помогне на студентите да успеат во животот и на училиште.

Со прогресивно закажување на часови еднаш месечно, месечни датуми за започнување на курсеви, во комбинација со забрзано темпо на курсот, се зголемуваме за да се сретнеме со студентот што се враќа на половина пат со ригорозни програми за кои не е потребно да се жртвуваат време традиционалните колеџи. Дополнително, нашиот модел Core + 4 им овозможува на студентите кои имаат завршено 12 кредитни часови и кои инаку се квалификуваат, да полагаат дополнителен курс од 4 часа на секоја сесија без школарина.

Верувам во распоред што работи напорно како вас, програми дизајнирани со вашите потреби на ум и факултет кој е подготвен да понуди поддршка кога ви е најпотребно. Како алумун, поранешен инструктор на Хоџис и поранешен главен академски офицер, дојдов дома за да ја унапредам целта на Универзитетот Хоџис за поддршка на секој вид студент, бидејќи верувам во тебе и во твојата иднина “.

Д-р Meyон Мејер, претседател на универзитетот Хоџис и алумни (БС и МБА)

Млада жена што учи сметководство на Универзитетот Хоџс
слободен

Сметководство

Работете во исполнет број свет со диплома за сметководство.
0
Studentенска студентка која посетува универзитет Хоџс за соработник на уметностите по општи студии
слободен

Соработник за уметности во општо образование

Создадете своја сопствена патека со степен во општите студии.
0
Студент за деловен степен на универзитет Хоџис, кој е возбуден што ќе ја заврши МБА
слободен

Бизнис администрација

Добијте диплома за деловна администрација на Топ бизнис школа.
0
Компјутерски науки наспроти степени на компјутерска информатичка технологија. Womanена која ќе добие практична обука потребна за работа во ИТ поле во Хоџис У.
слободен

Компјутерски науки наспроти компјутерска информатичка технологија

Започнете иднина во технологијата со напредни дипломи за компјутерски науки
0
Активната војска на универзитетот Хоџис, ветераните и нивните сопружници го обожаваат специјализираното внимание што го добиваат на универзитетот Хоџис
слободен

Кривичната правда

Преземе фасцинантна кариера со диплома по кривична правда.
0
Дигитален дизајн и графика на Универзитетот Хоџс е совршен за сите креативци кои сакаат да создаваат визуелни комуникации. На сликата - среќна русокоса жена што држи кафе на универзитет
слободен

Дигитален дизајн и графика

Користете ги вашите креативни и уметнички вештини со диплома по дигитален дизајн и графика.
0
Можеби ќе можете да го постигнете следното ниво со вас како ЕМС од Универзитетот Хоџ. Флексибилните распореди му дозволија на овој човек да си игра со својата ќерка и да учи.
слободен

Итни медицински услуги (ЕМС) - Парамедикални програми

Завршете обука за болничари со нашите програми за итни медицински услуги.
0
Бидете подготвени да им помогнете на луѓето да лекуваат со диплома по здравствени науки на Универзитетот Хоџ
слободен

Програми за дипломирани здравствени науки

Стекнете вештини и обука за да се фокусирате на грижата и истражувањето на пациентите.
0
Здравствена администрација Степени достапни на Универзитетот Хоџ. Насмеана жена со позадина на пределот
слободен

здравството администрација

Научете да ги користите административните вештини и обука за да може персоналот да се фокусира на она што е навистина важно - здравјето на пациентот.
0
Womanена со својата ќерка се забавува додека паузира од нејзината програма за правни студии на Универзитетот Хоџ
слободен

правни студии

Добијте обука за наградувана награда за правни и правни кариери.
0
Асистент студент по физикална терапија, студира на библиотеката на Универзитетот Хоџ
слободен

Помошник за физичка терапија

Асистент на обука за асистент на физикален терапевт CAPTE.
0
Womanена во библиотеката која научи да комуницира како професионалец со нашиот степен за професионални комуникации.
слободен

Професионални комуникации

Научете да комуницирате како професионалец со нашиот степен на професионални комуникации.
0

Започнете со вашата #MyHodgesStory денес. 

Како и многу студенти од Хоџис, и јас започнав со моето високообразовно работење подоцна во животот и морав да балансирам со полно работно време, семејство и колеџ.
Рекламна слика - Променете ја својата иднина, создадете подобар свет. Универзитет Хоџис. Аплицирај денес. Дипломирал побрзо - Liveивеј го својот живот на свој начин - Он-лајн - Акредитиран - Присуствувај на Хоџис У
Навистина посебната работа во врска со Универзитетот Хоџис е дека секој професор изврши силно влијание. Тие беа отворени, привлечни, подготвени и сакаа да ни помогнат да успееме.
Translate »