Возбудени дипломирани дипломирани студенти на Универзитетот Хоџс
категории:
Логото на Универзитетот Хоџис се користи во Заглавието

Изберете универзитет Хоџис за програма за диплома

Нашите додипломски програми за диплома ви овозможуваат исклучително образовно искуство засновано на наставна програма водена од работна сила. Без разлика дали сте на Интернет, на кампусот, во вашата дневна соба или на половина пат низ светот, имаме програма да одговара на вашите индивидуални околности.

Млада жена што учи сметководство на Универзитетот Хоџс
слободен

Сметководство

Работете во исполнет број свет со диплома за сметководство.
0
Среќна, насмеана, жена што студира применета психологија преку Интернет со Универзитетот Хоџ
слободен

Применета психологија

Флексибилен степен за применета психологија е одличен за секоја работа.
0
Воздухопловната едукација сега е достапна од универзитетот Хоџс. Тинејџерско момче облечено како авијатичар со крилја расположено на позадината на зајдисонцето со логото на писмото Хоџис У од долната десна страна.
слободен

Авијација

Станете пилот со нашите БС во интердисциплинарни студии во авијацијата
0
Sена дипломирала на Универзитетот Хоџс
слободен

BSN

Изберете Хоџис БСН за да ги развиете медицинските вештини што ви се потребни за да успеете од првиот ден
0
Студент за деловен степен на универзитет Хоџис, кој е возбуден што ќе ја заврши МБА
слободен

Бизнис администрација

Добијте диплома за деловна администрација на Топ бизнис школа.
0
Компјутерски науки наспроти степени на компјутерска информатичка технологија. Womanена која ќе добие практична обука потребна за работа во ИТ поле во Хоџис У.
слободен

Компјутерски науки наспроти компјутерска информатичка технологија

Започнете иднина во технологијата со напредни дипломи за компјутерски науки
0
Активната војска на универзитетот Хоџис, ветераните и нивните сопружници го обожаваат специјализираното внимание што го добиваат на универзитетот Хоџис
слободен

Кривичната правда

Преземе фасцинантна кариера со диплома по кривична правда.
0
Дигитален дизајн и графика на Универзитетот Хоџс е совршен за сите креативци кои сакаат да создаваат визуелни комуникации. На сликата - среќна русокоса жена што држи кафе на универзитет
слободен

Дигитален дизајн и графика

Користете ги вашите креативни и уметнички вештини со диплома по дигитален дизајн и графика.
0
Универзитетот Хоџс, диплома за финансии, им помага на нашите студенти да научат нешта на финансиското советување
слободен

Финансии - запишување за есен 2021 година!

Подгответе се за иднина во вредност од инвестиции со БС во финансии.
0
Бидете подготвени да им помогнете на луѓето да лекуваат со диплома по здравствени науки на Универзитетот Хоџ
слободен

Програми за дипломирани здравствени науки

Стекнете вештини и обука за да се фокусирате на грижата и истражувањето на пациентите.
0
Здравствена администрација Степени достапни на Универзитетот Хоџ. Насмеана жена со позадина на пределот
слободен

здравството администрација

Научете да ги користите административните вештини и обука за да може персоналот да се фокусира на она што е навистина важно - здравјето на пациентот.
0
Интердисциплинарни студии е популарна програма понудена на Универзитетот Хоџис. Womanена ја извршува својата ергенска диплома по интердисциплинарни студии преку Интернет, користејќи компјутер во нејзиниот дом.
слободен

Интердисциплинарни студии

Изберете одличен отскочна штица кон вашите идни планови, какви и да се со диплома за интердисциплинарни студии.
0
Womanена со својата ќерка се забавува додека паузира од нејзината програма за правни студии на Универзитетот Хоџ
слободен

правни студии

Добијте обука за наградувана награда за правни и правни кариери.
0
Насмеан дипломиран универзитет Хоџис на слика со скрстени раце во магацин каде што ја применува својата диплома за менаџмент
слободен

управување со

Ниво-нагоре со степен на управување.
0
Студентка по маркетинг од универзитетот Хоџс ги расте своите можности за кариера. Womanена присуствува на семинар за маркетинг со други студенти претставени во позадина
слободен

Современ маркетинг

Научете ефективни техники за маркетинг што ве ставаат пред конкуренцијата.
0

Започнете со вашата #MyHodgesStory денес. 

Како и многу студенти од Хоџис, и јас започнав со моето високообразовно работење подоцна во животот и морав да балансирам со полно работно време, семејство и колеџ.
Рекламна слика - Променете ја својата иднина, создадете подобар свет. Универзитет Хоџис. Аплицирај денес. Дипломирал побрзо - Liveивеј го својот живот на свој начин - Он-лајн - Акредитиран - Присуствувај на Хоџис У
Навистина посебната работа во врска со Универзитетот Хоџис е дека секој професор изврши силно влијание. Тие беа отворени, привлечни, подготвени и сакаа да ни помогнат да успееме.
Translate »